CrossFit

„Toes-to-Bar/Lunge” – konkurencja nr 6 CrossFit GAMES 2020

Pierwszą konkurencją drugiego dnia Mistrzostw Świata CrossFit GAMES 2020 był klasyczny, czysto crossfitowy trening „Toes-to-Bar/Lunge”.

Pierwszą konkurencją drugiego dnia Mistrzostw Świata CrossFit GAMES 2020 był klasyczny, czysto crossfitowy trening „Toes-to-Bar/Lunge”.

Od rozpoczęcia konkurencji, liderka klasyfikacji generalnej Tia-Clair Toomey narzuciła wysokie tempo. Australijka dała tym wyraźnie znać, że zajęte przez nią piąte i trzecie miejsce w ostatnich konkurencjach dnia poprzedniego, nie powstrzymają jej przed udowodnieniem rywalkom swojej dominacji.

Toomey była wyraźnie spięta, nie wykonywała pełnego kippingu. Mocno eksploatowała swoje mięśnie brzucha, aby jak najszybciej wykonać Toes-to-Bar. Determinacja Toomey nie zdeprymowała Katrin Davidsdottir, która jako pierwsza ukończyła serię trzydziestu Toes-to-Bar. Islandka ukończyła otwierające tę konkurencję ćwiczenie w czasie 40,3 sekund.

W środkowej rundzie Toomey wykorzystała na swoją korzyść zasady konkurencji. Nie odniosła swoich kettli do linii startu kolejnej serii wykroków. Odłożyła je tuż pod drążkiem. Natomiast, prowadząca do tej pory Davidsdottir odniosła swoje kettle aż do linii startu kolejnej serii wykroków. Taki manewr dał Toomey cenne 4 sekundy, które w konsekwencji pozwolił jej wyprzedzić Davidsdottir. Liderka klasyfikacji generalnej zeszła z drążka, po serii 10 Toes-To-Bar o jedno powtórzenie przed Islandką. Zarzuciła kettle na barki i zaatakowała ostatnią serię wykroków. Davidsdottir starała się jeszcze nawiązać walkę z mistrzynią świata, jednak ostatecznie dotarła do mety na drugiej pozycji.

Kolejność ukończenia szóstej konkurencji w boju kobiet:

 1. Tia-Clair Toomey – 3:33.63 min.;
 2. Katrin Davidsdottir – 3:37.03 min.;
 3. Brooke Wells – 3:51.05 min.;
 4. Kari Pearce – 4:13.36 min.;
 5. Haley Adams – 4:21.20 min.

Po konkurencji „Toes-to-Bar/Lunge” finału Mistrzostw Świata CrossFit GAMES 2020 kolejność zawodniczek w tabeli rankingowej prezentuje się następująco:

 1. Tia-Clair Toomey – 470 pkt.
 2. Katrin Davidsdottir – 335 pkt.
 3. Haley Adams – 310 pkt.
 1. Kari Pearce – 290 pkt.
 2. Brooke Wells – 275 pkt.

W boju mężczyzn Noah Ohlsen przystąpił do mocnego ataku na dominującą do tej pory pozycję Mathew Frasera. Ohlsen skończył swoją serię Toes-To-Bar 3 powtórzenia przed liderem klasyfikacji generalnej. Udało mu się także zyskać nad konkurentami dodatkową przewagę w pierwszej serii wykroków.

Ohlsenowi udało się utrzyma przewagę nad Fraserem jeszcze w drugiej serii wykroków. Jednak tempo, do którego obaj rywale eskalowali, wystawiło zawodnikom rachunek tuż przed ostatnią serią ćwiczeń. Fraser agresywnie naciskał Ohlsena i wystarczyło mu jedno niewielkie zachwianie konkurenta, by go wyprzedzić i nie oddać mu już pierwszeństwa do linii mety.

Mathew Fraser ukończył bój w czasie 3:04.77. Było to jego trzecie zwycięstwo z rzędu i dwudzieste czwarte zwycięstwo w karierze.

Kolejność ukończenia szóstej konkurencji w boju mężczyzn:

 1. Mathew Fraser3:04.77;
 2. Noah Ohlsen – 3:11.49;
 3. Justin Medeiros – 3:18.51;
 4. Samuel Kwant – 3:39.23;
 5. Jeffrey Adler – 4:03.03.

Po konkurencji „Toes-to-Bar/Lunge” finału Mistrzostw Świata CrossFit GAMES 2020 kolejność zawodników w tabeli rankingowej prezentuje się następująco:

 1. Mathew Fraser – 575 pkt.
 2. Justin Medeiros – 310 pkt.
 3. Noah Ohlsen – 310 pkt.
 4. Samuel Kwant – 250 pkt.
 5. Jeffrey Adler – 235 pkt.

Źródło: http://www.games.crossfit.com, http://www.instagram.com, opracowanie własne

Autor: @mate_mi

Tagi: #crossfit #CrossFitGames2020 #TiaClairToomey #KariPearce #KatrinTanjaDavidsdottir #HaleyAdams #BrookeWells #NoahOhlsen #MatFraser #SamuelKwant #JustinMedeiros #AdlerJeff #DaveCastro #ToesToBar #Lunge

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: