CrossFit

„RANCH LOOP” – konkurencja nr 5 CrossFit GAMES 2020

Po 25 minutach wycieńczającego biegu po górzystym terenie Fraser i Medeiros dotarli do mety tylko po to aby dowiedzieć się, że tak naprawdę byli na półmetku wyścigu. Pomimo wycieńczenia i chwilowego niedowierzania zawrócili i kontynuowali walkę.

Ostatnią konkurencją pierwszego dnia Mistrzostw Świata CrossFit GAMES 2020 był „RANCH LOOP”bieg przełajowy przeprowadzony na terenie sławnego ranczo rodziny Castro.

Nie był to jednak zwykły test sprawności fizycznej, ale przede wszystkim test wytrzymałości psychicznej.

Zawodniczkom i zawodnikom rozpoczynającym wyścig powiedziano, że mają do pokonania 3 mile, czyli mniej więcej 5 km. Jednak gdy sportowcy dobiegali do mety dowiadywali się, że to dopiero połowa dystansu i aby ukończyć konkurencję muszą przebiec cały ten dystans z powrotem.

Dyrektor programowy Mistrzostw Świata CrossFit GAMES 2020 Dave Castro planując tę konkurencję po raz kolejny nawiązał do historii CrossFit GAMES. Podobny bieg przeprowadzono podczas pierwszych Mistrzostw Świata CrossFit GAMES w 2007 roku.

Lider zawodów Mat Fraser oraz debiutant Justin Medeiros od startu narzucili sobie zawrotne tempo. Obaj bardzo szybko uciekli pozostałym rywalom i do końca pierwszej części biegu toczyli zacięty bój.

Po 25 minutach wycieńczającego biegu po górzystym terenie Fraser i Medeiros dotarli do mety tylko po to aby dowiedzieć się, że tak naprawdę byli na półmetku wyścigu. Pomimo wycieńczenia i chwilowego niedowierzania zawrócili i kontynuowali walkę.

W 29 minucie konkurencji do punktu zwrotnego dobiegły pierwsze zawodniczki – Tia-Clair Toomey i Haley Adams. Rozłożenie sił na bieg 3 milowy oraz zaskakująca wiadomość o konieczności powrotu wyraźnie odbiły się na sprawności liderek.

Taki obrót spraw wykorzystała trzecia do tej pory Katrin Davidsdottir. Islandka odebrała informację o dodatkowych 3 milach z kamienną miną. Dostrzegłszy szansę na zwycięstwo, kontynuowała bieg dotychczasowym tempem. Dzięki temu udało jej się wyprzedzić rywalki i dobiec na linię mety jako pierwsza. Katrin Davidsdottir ukończyła bieg w czasie 1:00:53.

Kolejność ukończenia piątej konkurencji w boju kobiet przez pozostałe zawodniczki:

 1. Haley Adams – 1:02:16;
 2. Tia-Clair Toomey – 1:06:09;
 3. Kari Pearce – 1:07.07;
 4. Brooke Wells – 1:14:34.

Po konkurencji „RANCH LOOP” finału Mistrzostw Świata CrossFit GAMES 2020 kolejność zawodniczek w tabeli rankingowej prezentuje się następująco:

1.Tia-Clair Toomey 370 pkt.
2.Haley Adams 295 pkt.
2. Katrin Davidsdottir 260 pkt.
4. Kari Pearce 255 pkt.
5. Brooke Wells 220 pkt.

Na ostatnich kilkuset metrach Mat Fraser zyskał niewielką przewagę nad stale atakującym lidera debiutantem. Medeiros po 5 milach walki z Fraserem, nie wytrzymał jednak tempa narzuconego przez 4-krotnego mistrza świata i wyraźnie pogodził się z faktem, że dobiegnie do mety na drugiej pozycji.

Kolejność ukończenia piątej konkurencji w boju mężczyzn:

 1. Mathew Fraser – 57:47.45;
 2. Justin Medeiros – 58:17.48;
 3. Noah Ohlsen – 59:11.00;
 4. Jeffrey Adler – 1:00:17.95;
 5. Samuel Kwant – 1:10:11.27.

Po konkurencji „RANCH LOOP” finału Mistrzostw Świata CrossFit GAMES 2020 kolejność zawodników w tabeli rankingowej prezentuje się następująco:

 1. Mathew Fraser – 475 pkt.
 2. Justin Medeiros – 255 pkt.
 3. Noah Ohlsen – 235 pkt.
 4. Jeffrey Adler – 220 pkt.
 5. Samuel Kwant – 215 pkt.

Źródło: http://www.games.crossfit.com, http://www.instagram.com, opracowanie własne

#crossfit #CrossFitGames2020 #TiaClairToomey #KariPearce #KatrinTanjaDavidsdottir #HaleyAdams #BrookeWells #NoahOhlsen #MatFraser #SamuelKwant #JustinMedeiros #AdlerJeff #DaveCastro #RanchLoop

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: