CrossFit

Harmonogram CrossFit GAMES 2020

We wtorek 13 października 2020 roku, organizatorzy najważniejszych na świecie zawodów w dyscyplinie sportowej Crossfit ogłosili harmonogram transmisji drugiego etapu finału Mistrzostw Świata CrossFit GAMES 2020.

Zawodniczki i zawodnicy, którzy w pierwszym etapie Mistrzostw Świata CrossFit GAMES 2020 zakwalifikowali się do Final Five (finałowa piątka kobiet i mężczyzn, którzy w drugim etapie zawalczą pomiędzy sobą o tytuł najsprawniejszej kobiety i najsprawniejszego mężczyzny na świecie), stoją już w blokach startowych i przygotowują się do wyjazdu do Kalifornii, gdzie przed rozpoczęciem finału mistrzostw przejdą jeszcze kwarantannę.

Final Five CrossFit GAMES 2020 rozpoczął się w piątek 23 października 2020 roku, i będzie trwał trzy dni, do niedzieli 25 października 2020 roku.

Ze względu na zaostrzenia anty-epidemiologiczne w USA, które uderzyły także w zmagania sportowe, tegoroczne CrossFit GAMES odbędą się na sławnym wśród fanów Crossfit ranczo rodziny Castro w Aromas, w Kalifornii, do którego CrossFit GAMES wracają po równo dziesięciu latach.

Trzydniowy harmonogram zawodów w Aromas, będzie również pierwszym od 2010 roku, w którym format finału został skrócony do mniej niż czterech dni. Dyrektor programowy Mistrzostw Świata CrossFit GAMES 2020 Dave Castro zapowiedział, że tegoroczny finał będzie „Najcięższym pod względem poziomu trudności w historii CrossFit GAMES”.

Spoglądając na historię CrossFit GAMES zawodniczki i zawodnicy mogą spodziewać się od dwunastu do piętnastu osobno punktowanych konkurencji.

Od 2012 roku, CrossFit GAMES nie liczyły mniej niż dwanaście konkurencji.

  • 12 konkurencji przeprowadzono w 2013 i 2019 roku,
  • 13 konkurencji przeprowadzono w 2014, 2015 i 2017 roku,

z czternastoma konkurencjami zawodnicy musieli poradzić sobie w roku 2012 i 2018. Natomiast, jeżeli ktoś ma chęć zobaczyć, jak wygląda światowa, sportowa elita po aż piętnastu crossfitowych bojach, musi sięgnąć po relację z CrossFit GAMES z 2016 roku, bowiem był to jedyny rok, w którym zdecydowano się na aż tak dużą liczbę konkurencji.

Dotychczas w ciągu jednego dnia CrossFit GAMES zawodniczki i zawodnicy musieli zmierzyć się maksymalnie z pięcioma punktowanymi konkurencjami. Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia m.in. w 2016 roku. Jednak każdy tak intensywny dzień kompensowano dotychczas zawodnikom następnym dniem, w którym przeprowadzano tylko jedną lub dwie konkurencje. Tak zaplanowane zawody dawały szansę zawodnikom na podjęcie próby choć częściowej regeneracji.

Tegoroczne, zaledwie trzydniowe zmagania, podlewane są przez Dave’a Castro sosem wręcz sadystycznych zapowiedzi. Z jednej strony zaostrza to apetyt i ciekawość fanów Crossfitu na całym świecie, a z drugiej strony zmusza do refleksji i pytania, czy aby tym razem Dave Castro w charakterystycznym dla niego crossfitowym, sportowym „szaleństwie” nie przekroczy granicy, na której balansuje, i którą jednocześnie regularnie przesuwa od wielu już lat

Spoglądając na opublikowany przez korporację CrossFit plan zawodów widzimy, że jest bardzo prawdopodobne, że tegoroczny sezon CrossFit GAMES zakończy się solidną porcją crossfitowych bojów. Ostatni bój, zatytułowany „Atalanta” pozwala domniemywać, że walka o tytuł najsprawniejszej kobiety i najsprawniejszego mężczyzny na świecie będzie trwała do ostatniej sekundy i ostatniego powtórzenia.

Na taki właśnie dramatyzm wyścigu ku podium CrossFit GAMES 2020 liczy cały Crossfitowy świat.

Źródło: http://www.games.crossfit.com, http://www.instagram.com, opracowanie własne

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: