Piłka nożna

BVB nie dało szans Schalke! Bundesliga na dobre wróciła do gry [ZAPIS LIVE]

Bundesliga jako pierwsza z największych piłkarskich lig wznowiła rozgrywki. Na początek od razu dostajaliśmy bombę – starcie Borussii Dortmund z Schalke 04 Gelsenkirchen. Relacja LIVE dostępna poniżej!

Koniec meczu. – Borussia zgłasza akces do walki o mistrzostwo Niemiec! W derbach Zagłębia Ruhry po znakomitym meczu pokonali Schalke aż 4:0. Bramki strzelali Erling Haaland, dwa razy Raphael Guerreiro i Thorgan Hazard! BVB traci do liderującego Bayernu Monachium tylko punkt. Drużyna z Bawarii jutro zmierzy się z Unionem Berlin!

90 min. – Koniec meczu! 4:0! BVB demoluje Schalke!

87 min. – Na boisku pojawili się weterani Borussii – Mario Goetze i Marcel Schmelzer, wcześniej na placu gry zameldował się jeden z najbardziej rozchwytywanych graczy BVB, Jadon Sancho.

83 min. – Warto zwrócić uwagę na świetny mecz Łukasza Piszczka. Polak jest bardzo pewny w środku pola, znakomicie ustawiając się w obronie i pewnie interweniując.

82 min. – Gospodarze jeszcze chcieli podwyższyć wynik. Akcję skrzydłem pociągnął Hakimi, który dośrodkował na długi słupek do Haalanda. Norweg nie zdążył jednak do piłki.

74 min. – Jedna z nielicznych groźnych akcji Schalke. Z rzutu rożnego głową uderzał Salif Sane, jednak piłka poleciała nad bramką.

73 min. – Żółta kartka dla Łukasza Piszczka za zagranie ręką.

70 min. – Tempo meczu uspokoiło się, Schalke wygląda na pogodzone z losem, Borussia spokojnie klepie piłkę w okolicach środka pola.

63 min. – Nic dodać, nic ująć.

62 min. – TO JUŻ JEST POGROM!! 4:0 – Spektakularna akcja Borussi, zaczął Brandt, potem Guerreiro do Haalanda, ten z powrotem odegrał do Portugalczyka, który „fałszem” trafił do siatki!

60 min. – Schalke cały czas nieporadnie próbuje stworzyć zagrożenie pod bramką gospodarzy. I cały czas z tym samym skutkiem…

57 min. – Cichy bohater BVB – Julian Brandt – 2 asysty i 1 asysta drugiego stopnia.

53 min – Schalke próbuje wykorzystać rozprężenie piłkarzy z Dortmundu, jednak albo mają pecha, albo zagrywają po prostu źle…

47 min. – 3:0 !!!! Czy to już nokaut? Błyskawiczna kontra BVB, Haaland do Brandta, Brandt na wolne pole do Hazarda, a ten z dystansu nie daje szans Schubertowi!

46 min. – Zaczynamy drugą połowę!

45 min. – I to był ostatni akord pierwszej połowy. Borussia dominuje i zasłużenie prowadzi 2:0, a mogła nawet jeszcze wyżej! Schalke musi wziąć się ostro do roboty, jeśli chcą tutaj wywalczyć jakiekolwiek punkty. Wracamy za 15 minut!

44 min. – 2:0!!! Rafael Guerreiro! Bramkarz Schalke Schubert źle wybił piłkę, która po chwili trafiła do Guerreiro, który strzałem po ziemi w długi róg zdobył bramkę!

39 min. – Hakimi się rozkręca! Schalke po raz kolejny o krok od straty bramki, strzał Marokańczyka zablokowali obrońcy.

34 min. – Znakomity rajd Achrafa Hakimiego. Skrzydłowy Borussii wślizgiem dośrodkował piłkę, ale Rafael Guerreiro strzelił wysoko nad bramką.

28 min. – GOOOOLLLL!!! 1:0 – Erling Haaland! Thorgan Hazard dośrodkował z prawej strony, a 19-letni napastnik tylko musnął piłkę. Bramkarz Schalke bezradny.

25 min. – Atakowali gospodarze, to teraz odpowiedzieli goście z Gelsenkirchen. Caligiuri w ostatniej chwili powstrzymany.

23 min. – Haaland w boczną siatkę! Norweg z ostrego kąta bliski strzelenia gola.

22 min. – Tylko rykoszet i rzut rożny.

21 min. – Świetna okazja dla BVB. Rzut wolny z około 20 metrów.

15 min. – Spokojniejszy fragment meczu, gra toczy się w środku pola.

12 min. – Ależ groźnie było pod bramką Schalke. W ostatniej chwili wybijają obrońcy gości.

10 min. – Jest VAR, system sprawdza, czy BVB należy się karny. Po chwili już wiemy, nie ma rzutu karnego. Gramy dalej.

6 min. – Groźnie pod bramką Borussii – z około 25 metrów z rzutu wolnego uderzał Caligiuri, jednak trafił w mur.

3 min. – Szarża Erlinga Haalanda, jednak Norwega zatrzymał bramkach gości.

1 min. – Zaczynamy!!!!

15:25 – Znamy składy BVB i Schalke. Kapitanem gospodarzy jest były reprezentant Polski Łukasz Piszczek.